Genel

Marmaray Saatleri

Posted at 18 Kasım 2013 » By : » Categories : Genel » Marmaray Saatleri için yorumlar kapalı
Marmaray Saatleri

Marmaray Saatleri

 

29 ekim 2013 tarihinde cumhuriyetimizin 90. Yıl dönümünde görkemli bir açılış töreni ile faaliyete giren Marmaray 15 günlük ücretsiz taşıması 13 ekim 2013 tarihinde son buldu. Marmaray İstanbul’un trafik sorununa çözüm olacak mı bunu zaman gösterecek tabiki ancak şu an için sadece Ayrılıkçeşme ve kazlıçeşme istasyonları arası faaliyet göstermesinden dolayı tam anlamda çözüm beklenmemekte. Yine Anadolu yakası ile Avrupa yakası arası geçişlerde süreyi müthiş kısalttığını düşünürsek bu aşamada bile bir çok kişinin ihtiyacını karşılayabileceğini düşünüyoruz.

Projenin tamamlanması ile Gebze’den Halkalı’ya kadar kesintisin demiryolu ağı ile istanbul’ un bir ucundan diğer ucuna dakikalar içinde yolculuk yapılabilecek. Gebze’den başlayan Marmaray hattı Osmangazi, Fatih, Çayırova,  Tuzla, İçmeler, Aydıntepe, Güzelyalı, Tersane, Kaynarca, Pendik, Yunus, Kartal, Başak, Atalar, Cevizli, Maltepe, SüreyyaPlajı, İdealtepe, Küçükyalı, Bostancı,  Suadiye, Erenköy, Göztepe, Feneryolu, Söğütlüçeşme, İbrahimağa ve Üsküdar istasyonları ile Anadolu yakasında bulunan istasyonlar olup bu istasyonlardan binecek yolcular Marmaray ile konforlu bir yolculuk gerçekleştirecek. Avrupa yakasında bulunan Marmaray istasyonları ise Sirkeci, Yenikapı, Kazlıçeşme, Zeytinburnu, Yenimahalle, Bakırköy, Ataköy, Yeşilyurt, Yeşilköy, Florya, Küçükçekmece, MustafaKemal ve Halkalı’dır.

Marmaray İstasyonları

Marmaray İstasyonları

Marmaray saatlerini ise belirlendi. Ayrılıkçeşmesi istasyonundan sabah saat: 06.00 da ilk tren hareket ediyor son trenin hareket saati ise 00.00 olup her 10 dakikada bir Ayrılık çeşmesi istasyonundan trenler hareket etmektedir. Kazlıçeşme istasyonundan ilk Marmaray treninin hareket saati yine 06.00 olup son tren ise 23.40 da hareket etmektedir. Yine bu istasyondan da Anadolu yakasına 10 dakikada bir trenler hareket etmektedir.

Marmaray Hareket Saatleri

Marmaray Hareket Saatleri

Marmaray saatlerini öğrenmek isteyenler için hazırladığımız makalemiz burada son bulmakta olup yeni bir yazıda buluşuncaya dek sağlıcakla kalın. Tren saatleri sitesi olarak hayırlı yolculuklar.

 

Comments are closed.