Bölgesel Trenlerin Saatleri

Denizli – İzmir Tren Saatleri

Posted at 11 Temmuz 2013 » By : » Categories : Bölgesel Trenlerin Saatleri » Denizli – İzmir Tren Saatleri için yorumlar kapalı
Denizli - İzmir Tren Saatleri

Denizli – İzmir Tren Saatleri

Denizli – İzmir tren saatleri konusunda sizleri ayrıntılı bilgi vermek amacıyla bu yazıyı kalem alıyorum arkadaşlar. Uzun bir süre yol bakım ve yenileme çalışmaları nedeniyle kapalı kalan İzmir- Denizli demiryolu hattı sonunda açıldı. Yenileme çalışmaları öncesi 6-7 saati bulan seyir süresi 4 saate kadar düşmesi sevindirici bir durum olsa da ekspres tren olarak Denizli’ den kalkıp sadece büyük yerleşim yerlerinde durup İzmir’e varacak trenin otobüs ile seyahat süresinden daha kısa olacağı aşikar olsa da şimdilik demiryolu idarecilerinin bu konuda vermiş olduğu bir karar bulunmamaktadır. Dileriz en kısa sürede Denizli – İzmir ekspres trenleri görürüz. Denizli İzmir hattında çalışan trenlerin durdukları ve yolcu inip binen istasyonları sırasıyla sizlere aktarmak istiyoruz. Denizli den birazdan sizlere saatlerini vereceğimiz trenlere binen yolcular bu istasyonlarda da trenden inebilir ya da bu istasyonlardan binerek İzmir’ e seyahat edebilirler.  Denizli, Goncalı, Sarayköy, Buharkent, Horsunlu, Pamukören, Kuyucak, Nazilli, İsabeyli, Atça, Sultanhisar, Köşk, Umurlu, Aydın, İncirliova, Germencik, Söke, Ortaklar, Çamlık, Selçuk, Sağlık, Tepeköy, Torbalı, Pancar, Cumaovası, AdnanMenderes(Havaalanı) Gaziemir ve Basmane(İZMİR) dir. Bu saydığımız tren istasyonlarından bazı trenler işletmecilik gereği durmamaktadır. Ayrıntılı tabloyu aşağıda sizlerle paylaşacağız.

Yol yenileme çalışmaları sonrası Denizli’ den İzmir’ e karşılıklı 6 tren sefere konulmuş olup bu trenler ile seyahat süresi 4 saat 20 dakikadır. Denizli’ den İzmir’ e günün ilk treni 32252 sefer nolu tren olup 04.20’de Denizli Gar’dan yolcularını alarak İzmir’e doğru yola çıkmaktadır. Saatler 08:20’yi gösterdiğinde ise de gün doğmadan Denizli’den başlayan yolculuk Trenin Basmane Gar’a girişi ile son bulmaktadır. İkinci Tren 05:45 de hareket etmekte 10:22 de İzmir’ e ulaşmaktadır.  Üçüncü tren 08:20’de çıkmakta denizliden ve 12:39 da İzmir’e ulaşmaktadır. Dördüncü trenimiz 12:50 de hareket etmekte 17:08 de Basmane Gar’a giriş yapmaktadır. Beşinci tren 14:50 de hareket etmekte ve 19:09 da İzmir’ e ulaşmaktadır. Günün son treni Denizli’den 17:15 de çıkmakta olup 22:03 de Basmaneye giriş yapmaktadır.

Denizli - İzmir Tren Setleri

Denizli – İzmir Tren Setleri

Denizli’ den İzmir’e bugüne kadar demiryolu ile seyahat etmediyseniz demiryolunu denemenizi tavsiye ederiz. Denizli’de devam etmekte olan otogar inşaat çalışmaları nedeniyle şehir merkezinden yeni otogara gitmek ve İzmir Otogardan şehir merkezine olan yolculuk sürenizi de seyahat sürenize ilave ettiğinizde demiryolu ile seyahat sizlere zaman kazandıracaktır.

Tren saatleri sitesi olarak sizlere gayet başarılı bir şekilde işletilmekte olan Denizli – İzmir Karşılıklı tren seferleri hakkında kısa bir bilgi vermeye çalıştık. Ayrıntılı açıklamalarımızı ilerleyen günlerde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. www.trensaatleri.gen.tr sitesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Denizli – İzmir Tren Saatleri Tablosu

Comments are closed.